Set-top-boxy

Set-top box pro DVB-T2

V současné době se začaly na českém trhu objevovat set-top-boxy schopné přijímat DVB-T2 včetně podpory H.265 (HEVC) nutné pro příjem programů v DVB-T2.

Set-top boxy

od

od

od 69 Kč/měsíc

od 79 Kč/měsíc

REKLAMA

Jak zapojit set-top box

Zapojení běžného set-top-boxu není nikterak těžké, když už zvládnete komplikovanou instalaci a správné nastavení antény.

Zapojení set-top-boxu pro velmi starou televizi (nikoliv LCD/Plazma)

Ve většině případů, kdy má televize scart vstup, postačí koupit propojovací tzv. SCART kabel. Tento kabel se zasune do TV a zároveň také do set-top-boxu. Nyní již stačí pouze zapnout TV a následně zapnout i STB. Automaticky by měla naskočit úvodní obrazovka set-top boxu. Poté již stačí řídit se pokyny na obrazovce. Většina set-top boxů bohužel neumí komunikovat v českém jazyce a musíte počítat s tím, že v případě problémů se signálem a funkčností set-top boxu se nebudete mít na koho obrátit.

Zapojení set-top-boxu pro LCD/Plazma TV

Ve většině případů, kdy má televize HDMI vstup, postačí koupit propojovací tzv. HDMI kabel. Tento kabel se zasune do TV a zároveň také do set-top-boxu. Nyní již stačí pouze zapnout TV a následně zapnout i STB. Automaticky by měla naskočit úvodní obrazovka set-top-boxu. Poté již stačí řídit se pokyny na obrazovce. Většina set-top boxů bohužel neumí komunikovat v českém jazyce a musíte počítat s tím, že v případě problémů se signálem a funkčností set-top boxu se nebudete mít na koho obrátit.

Set-top box s modulátorem

Pokud Vaše TV nemá vstup ani SCART a ani HDMI, tak vážně uvažujte o koupi nové televize. Existují STB s modulátory, kdy lze propojit STB a TV pomocí anténního kabelu. Kvalita těchto modulátorů je ve většině případů velmi mizerná a na TV se nedá delší dobu dívat. Koupi těchto boxů proto nedoporučujeme.

Set-Top box s nahráváním

Dražší set-top-boxy umožňují nahrávat aktuálně sledovaný program. Jsou dva druhy set-top-boxů.

  • S integrovaný pevným diskem
  • S USB portem

STB s integrovaným pevným diskem jsou obvykle dražší. Záznam probíhá na pevný disk uvnitř zařízení. Nahraný pořad lze obvykle sledovat pouze skrze zařízení. STB s USB portem zaznamenávají nahrávky na libovolný USB flash disk. Délka nahrávky závisí na velikosti flashdisku. Minimem je 2 GB flashdisk. Bezproblémové nahrávání programů na externí úložiště, tedy bez nutnosti jakýchkoliv dalších připojených zařízení (jako to umožňují například služby TV přes internet) tyto set-top boxy bohužel nevědí.

TIP:
Pokud nechcete přijít o žádný program, doporučujeme Vám poohlédnout se po službách TV přes internet, které Vám umožňují bez omezení sledovat libovolný program na libovolném kanále až několik dní zpětně. K nahrávání Vašeho oblíbeného programu nepotřebujete připojit žádnou externí paměť, vše se Vám nahrává na externí úložiště poskytovatele. Tedy maximální komfort pro Vás.

od

od

od 69 Kč/měsíc

od 79 Kč/měsíc

REKLAMA